Yurtiçi Fuar Standartları

Fuarlar hem şehirlerin hem ülkelerin tanıtımında büyük rol oynar. Bu sebeple fuarlara katılan firmaların belli standartlara sahip olması gerekir. Fuarlar ürünlerin ve markaların en iyi tanıtım aracıdır. Bu sayede firmalar hem rakiplerine fark atıyorlar, hem ürünlerini tanıtıyorlar hem de tanıtılan ürünlerin satışını yaparak hedefledikleri müşteri potansiyeline ulaşıyorlar. Fuarlar önceden planlanan ve belli bir süre faaliyet gösteren büyük organizasyonlardır. Tüm katılanların memnun ayrıldığı bu alanlar oldukça keyifli ve telaşlı bir şekilde geçmektedir. Firmalar birbirinden şık ve estetik standlar kurarak gelen müşterilere adeta bir görsel şölen sunuyorlar. Ayrıca firmalar aynı ürünün tanıtımını yaptıkları için de birbirleriyle yarışır haldeler.

Üretici Firma Nitelikleri

Üretici firmaların fuarlara katılması için birtakım özelliklere ve standartlara sahip olmaları gerekir. Öncelikle firma kendini çevresine ve müşterilerine kanıtlamış olacak. Ürettiği ürünlerin belli kalite düzeyinde ve müşteri potansiyelinin olması gerekir. Ürünlerin kendini kanıtlamış ve markalaşmış olması ve farklı düzeydeki insanlara hitap etmelidir. Üretici firmanın kendi belirlemiş olduğu ve ürünlerinin pazarlandığı bir mağaza veya bir işyerinin olması lazım. Fuarda kendi adına açmış olduğu, ürünlerinin sergilendiği bir standının olması ve burada tüm ekipmanlarının yer alması gerekir. Organizatörler tarafından binlerce metre karelik alanlara kurulan fuarlar en ideal şekilde tasarlanmalı ve burada yer alacak firmalar önceden belirlenerek stand alanları ayrılmalıdır. Reklam ve afişler önceden hazırlanmalı ve halka duyulmalıdır. Fuarın nerede kurulduğu, ne zaman açılıp kapanacağı ve kaç gün açık kalacağı bildirilmelidir. Hangi firmaların stand kuracağı ve gibi hizmetler verileceği belirtilmelidir. Ayrıca gelecek ziyaretçilerin fuar biletlerine nerede ve nasıl ulaşacakları bildirilmelidir.

Fuar Organizatörü Ne Yapar

Yurtiçinde kurulacak fuarlar önceden ve nerede kurulacağı belli organizasyonlardır. Fuar organizatörleri fuarın kurulması için gerekli ilgili makamlardan belli izinler ve tedbirler alarak fuar açılır. Fuar için hazırlanan davetiyeler önceden basılarak duyurular şeklinde internet üzerinden duyurulur. Fuara katılacak tüm üretici firmaların ve ziyaretçilerin ihtiyaçları ile her türlü önlem alınmalı olumsuzluklara yer verilmemelidir. Ayrıca fuara gelen kişilerin kargaşa yaşamamaları için araçları için otopark alanlarının belirlenmesi gerekir. Tüm bu standartlar sağlandıktan sonra hem üreticiler hem tüketiciler fuarlardan memnun ayrılırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Teklif Formu

Detaylı teklif için sizi arayabiliriz.    close-link
    Teklif ister misiniz?
    WhatsApp Kurumsal Whatsapp Hattı