Fuar Stand Tasarımları Nasıl Olmalı

Fuar Stand Tasarımları Nasıl Olmalı

Fuarlar herkesin ilgiyle katıldığı hem üreticilerin hem tüketicilerin memnun ayrıldığı büyük organizasyonlardır. Fuarlar yılın belli dönemlerinde yapılan üretici firmaların ürünlerini tanıttığı ve ziyaretçilerin de merek ettiği ürünler hakkında hem bilgi sahibi olduğu hem aldığı renkli alanlardır. Katılan herkesin memnun ayrıldığı fuarlarda akılda kalan ve dikkatleri çeken en önemli şey ürünlerin tanıtımında kullanılan özel tasarım standlardır. Çünkü bu standlar hazırlanırken kullanılan aydınlatma sistemlerinden tutun kullanılan tüm aksesuarlara kadar her şey çok dikkatli ve özenli bir şekilde seçilir. Bunun nedeni stantlar ürünlerin kartviziti görevindedir. Bu nedenle seçilen standın modeli tarzı üretici firmalar için son derece büyük öne taşır.

Standlarda Görselliğin Önemi

Fuar stand tasarımları fuara gelen ziyaretçilerin içeri girdiği andan itibaren tüm dikkatleri üzerine çekmelidir.  Bunun şık ve gösterişli bir şekilde tasarlanmalıdır. Standlar tanıtacakları ürünleri sergileyecekleri için ürünü ön plana çıkaran bir şekilde dizayn edilmelidir. Aydınlatma sistemleri göz yormadan yapılmalı ürünler üzerinde gölge alanlar bırakılmamalıdır. Stantta kullanılacak malzemeler ve ürünler sade ve şık bir biçimde seçilmeli gelen müşterileri rahatsız etmemelidir. Ayrıca abartıdan kaçınılmalı sadece sunulacak ürünlerin tanıtımı en iyi ve başarılı bir şekilde yapılmalıdır. Standlarda model seçiminde çoğunlukla üretici firmalar ahşap standlar almakta veya kiralamaktadır. Çünkü ahşap standlar görsel olarak çok iyi bir sunum yapmaktadır. Standlarda renk seçimi ürünleri ön plana çıkarması açısından önemli olduğu için ürünlerle tamamlayıcı olmalıdır. Standın büyüklüğü ve tasarımı birbiriyle uyumlu olmalı ve gelen kişilerin tüm duyularına seslenmelidir.

Kaliteli Stand Özellikleri

Standlar tasarlanırken üretici firma neyi sergileyecekse ona göre ve o ölçülerde hazırlanır. Standlarda genelde sunum alanlarında ürünlerin tanıtımı ve ürün hakkında bilgiler verilir. Görüşme alanlarında gelen müşterilerle görüşülüp, ikramların yapıldığı yerdir. Hizmet alanlarında ise eşya ve ürünlerin konulduğu alanlardır. İyi tasarlanmış bir stand da tüm bu özelliklerin olması gerekir. Ürünlerin niteliklerine uygun olmalı ve tanıttığı firmayı en iyi şekilde temsil etmesi gerekir. Ayrıca tasarımlar son derece modern çizgilerle hazırlanarak günümüz ürünlerine ve insanlarına en iyi şekilde hitap etmesi gerekir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Teklif Formu

Detaylı teklif için sizi arayabiliriz.    close-link
    Teklif ister misiniz?
    WhatsApp Kurumsal Whatsapp Hattı