Kongre Standı Nedir?

dhl stand

Kongre Standı

Kongre, ulusal ya da uluslararası toplantılar için bir araya gelme, görüş alışverişi içinde bulunarak yeni fikirler üretmek ve farklı bilgiler elde edilmesine imkân sağlayan ortamlara denir.  Kongre ve seminer tarzı toplantılar için standlar kurulmaktadır. Bu standlarda firmalar kendilerini ve ürünlerini tanıtırlar. Kongre standları ulusal veya uluslararası boyutta olabildiği gibi ürün tanıtımları da bu yönde etkili olmaktadır. Bu sebeple ürün ve markaların kendini en iyi sergileyebildiği kongre standları en iyi şekilde hazırlanmalıdır. Çünkü dikkat çeken kaliteli bir kongre standı gelen ziyaretçileri üzerinde merek uyandıracak ve insanların ilgisini çekecektir. Kongreler ister ulusal olsun ister uluslararası olsun mekânın şıklığı ve donanımı büyük bir öneme sahiptir.

Kongre Standı Nasıl Hazırlanmalı?

Kongre standları kurulacak mekânların genelde giriş kısımlarında ya da herkesin rahatça görebileceği ve ulaşabileceği alanlara kurulur. Kongreler için çoğunlukla ahşap standlar kurulur. Başarılı bir fuar dönemi geçirmek isteyenler öncelikle stand organizatörleri ile iş birliği yapmalıdır. Ürünlerin tanıtımının en iyi nasıl tanıtılacağı noktasında fikir alışverişi içinde bulunmaları gerekir. Stand yapısıyla ilgilenen organizatörler stand alanlarının ve vitrinlerin aydınlatılması için profesyonel bir hizmet sunmaları gerekir. Işıklandırma yapılan alanlar ziyaretçilerin gözünü yormamalı ve vitrinlerdeki ürünler ön plana çıkmalıdır. Kullanılacak yardımcı aksesuarlar sade ve şık olmalıdır. Standın ürün tanıtım ve müşteri ile görüşme alanları ayarlanmalıdır. Stand tasarımlarıyla gelen ziyaretçilerin ilgi odağında olmalıdır.

Kaliteli ve Şık Tasarımlar

Kongre standları diğer standlardan farklı olarak hazırlanmaktadır. Kongre stand tasarımı kendine özgü yapısıyla farklılığını ortaya koymaktadır. Kişiye özel hazırlanan kongre standları ister satın alınabilir isteyen kişiler de bu standları kiralayabilir. Standlar kendi arasında modüler ve ahşap standlar olmak üzere ikiye ayrılır. Üretici firmalar ürünlerini en iyi temsil eden standı organizatör eşliğinde belirler. Günümüz bilgi ve teknoloji dönemi olması sebebiyle tasarlanan standlar hem estetik ve modern bir tarzda hazırlanmakta hem de oldukça işlevsel özellikler göstermektedir. Zaten iyi bir stand üretici firmanın kartviziti görevini de görmektedir. Şık bir şekilde dizayn edilen ürünler ve markalar ziyaretçilerin ilgisini çekerek standa yönelmelerini sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Teklif Formu

Detaylı teklif için sizi arayabiliriz.    close-link
    Teklif ister misiniz?
    WhatsApp Kurumsal Whatsapp Hattı