Fuar Standı Nasıl Olmalıdır?

Fuarlar firmalar tarafından önem verilen tanıtım organizasyonlarıdır. Üreticileri ve tüketicileri bir araya getiren bu organizasyonlar uluslararası ve ülke içinde düzenlenen önemli etkinliklerdir. Belli zamanlarda düzenlenen fuarlara kendini geliştirmek ve daha geniş kitlelere hitap etmek isteyen birçok firma katılmaktadır.

Fuarlara katılım sırasında ise firmaların önem vermesi gereken önemli detaylar vardır. Bu detaylar arasında fuar stantları ilk sırada geliyor. Bu stantların tasarımı fuar başarısında çok önemli bir role sahiptir. Firmamın ürün ve hizmetlerini en iyi yansıtacak türden stant seçimine dikkat etmek gereklidir. Bir fuar standında mutlaka olması gereken detaylar vardır.

Fuar Standı

Fuar Stantlarında Olması Gerekenler

Fuar stantlarında mutlaka bulunması gereken detaylar vardır. Organizasyondan katılım amacınıza uygun olarak fuar standında olması gerekli olanlar şunlardır:

 • Ürünlere ait olan broşür ve tüm kataloglar,
 • Kartvizit, telefon şarj etme alanı, su ısıtıcı,
 • Mini buzdolabı ve elbise askısı,
 • İkramlıklar,
 • Çay, kahve ya da soğuk içecekler,
 • Bardak, kaşık ve tabaklar,

Her ne kadar bunların hepsi önemsiz gibi görünse de fuar çalışanlarının ve ziyaretçilerin rahatı açısından ufak ama önemli detaylardır. Bunların yanında fuar stantlarının renkleri ve tasarımları da önemli detaylar arasında yer almaktadır. İyi bir stant demek fuardan en iyi verimi almak anlamına gelmektedir.

Fuar Stantlarının Tasarımı Nasıl Olmalıdır?

Fuar stantlarının tasarımları yapılırken mutlaka önemli detaylara değinmek gerekiyor. Aydınlatma ve elektrik işleri bunlar arasında en önemliler arasında yer almaktadır. Elektrik ihtiyacı her türlü durumda önem kazanmaktadır. Yaz mevsimlerinde kurulan fuarlarda soğuk içecek ihtiyacı son derece önemlidir. Bu nedenle de mini buzdolabını ya da kahve makinesini çalıştıracak bir elektrik bağlantısı olması gereklidir.

Stantların renkleri de önemli bir detaydır. Stant tasarımı yaptırırken firmaların rastgele renk cümbüşleri tercih etmek yerine firmanın kurumsal renklerini tercih etmesi gerekir. Böylece markayı tanıyan ziyaretçiler standı daha rahat bulabileceği gibi firma hakkında bilgisi olmayanlarda profesyonel bir his oluşturur. Fuar stantlarının kolay temizlenebilir stantlar olmasına da dikkat edilmesi ayrıca önemli bir detaydır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Teklif Formu

Detaylı teklif için sizi arayabiliriz.  close-link
  Teklif ister misiniz?
  WhatsApp Kurumsal Whatsapp Hattı