Fuar Standı Kiralama

Günümüzde markalar arasındaki rekabet o kadar artış gösterdi ki, bunun doğal bir sonucu olarak markaların ön plana çıkmak için ihtiyaç duyduğu yöntemler de çoğaldı. Aslında rekabet olması ekonomi açısından olumlu olsa da, rekabetin doğurmuş olduğu ön plana çıkma ihtiyacının bir sonucu olan reklam ile kendini tanıtma yönteminin sebep olduğu bir maliyet vardır. Markaları masrafa sokarak, ürünlerin üretimi ve hazırlanması, ambalaj giderleri ya da markanın sunduğu herhangi bir hizmet için harcamış olduğu miktarın satış fiyatlarına yansıması dışında bir de bu reklam giderleri de fiyatların yükselmesine sebep oluyor.

Reklam ile tüketici kitlesini arttırmaya çalışmaktan başka olarak, markalar fuarlara katılarak da kendilerini ve hizmetlerini tanıtma yoluna gidebiliyor. Bunun için de fuar standı kiralama yapılıyor. Fuar için ayrılan alanda kendileri için ihtiyaçlarına göre büyüklükte bir alanda yer alarak boy gösteren markalar, kendi markalarını yansıtan bir stand kiralıyorlar.

Fuar Nedir?

Fuar standına geçmeden önce fuar hakkında bir ön bilgiye sahip olmakta fayda var. Markaların kendini tanıtma yöntemlerinden biri olan fuar kelimesi az çok zihninizde bir şeyler çağrıştırıyor olabilir. Gerek internet ortamında ve gerek televizyonda fuarla veya standla ilgili bir şeylere rastlamış olmanız muhtemel. Hatta bazen marketlerde herhangi bir markaya ait bir ürünün küçücük bir stand üzerinde tanıtılmak amacıyla deneme ürünler verdiği görülür.

Sade bir dille anlatmak gerekirse fuar, ticari amaçla kurulmuş bir tanıtım pazarı diyebiliriz. Nasıl ki her hafta çeşitli gıdaların ve tekstil ürünlerinin satıldığı pazar alanlarında birçok farklı satıcı kendi tezgahıyla yer alır, fuar da pazara göre satıştan ziyade tanıtım amacıyla çeşitli markaların yer aldığı bir alandır. Fuar için ayrılmış alanda çeşitli markalar kendileri için fuar standı kiralama yaparak ziyaretçileri ile muhatap olma ve kendilerini tanıtma fırsatı elde ederler.

Fuar Standı Ne İşe Yarar?

Fuar hakkında bilgi edindikten ve fuarı tanıdıktan sonra fuar standının amacını anlamak daha kolay olacaktır. Tıpkı bir pazar gibi birbirinden farklı markaların yer almış olduğu fuar alanlarında yine tıpkı pazarlarda olduğu gibi markaları birbirinden ayıran alanlara ihtiyaç vardır. Tabi bu benzetmeyi daha iyi anlayabilmek için düşünmeliyiz. Fuar alanlarında markaları birbirinden ayıran alanlar pazardaki tezgahlardan çok uzak ve farklıdır. Fuar standı için Mono Tasarım tercihiniz olsun.

Fuar alanlarındaki markalara ait standlar, bir mağazayı andıran görünüme sahiplerdir. Markaların verdiği hizmete göre de farklılık gösterebilen standlar sayesinde markalar, fuar yerinde kendilerine ait bir alana sahip olarak ziyaretçilerin karşısına çıkarlar. Bu nedenle fuara çıkmak isteyen markalar için fuar standı kiralamayapmaları lüzumlu bir durumdur. Standa sahip olmadan fuarda boy göstermek ve kendini tanıtmak imkânsız bir durumdur.

Fuar Standını Kimler Tercih Eder?

Fuar standını diğer standlardan ayıran şey, elbette adından da anlaşılacağı üzere onların fuar gibi önemli bir alanda yer edinmeye müsait olarak tasarlanmış olmalarıdır. Fuar standını herhangi bir stand gibi düşünmemek gerekir. Fuar gibi önemli bir sergi alanında yer alacak markalar için ayrılacak bölümleri oluşturan standlar, genellikle fuarda yer alacak kadar gelişmiş markalar tarafından tercih edilmektedir. Kısaca ifade etmek gerekirse, belirli zamanlarda belirli yerlerde yapılan fuar gibi önemli bir sergide yer almak ve kendini daha iyi tanıtmak, daha tanınır hale gelmek isteyen markalar fuar standı kiralama yapmaya ihtiyaç duyarlar. Stand üzerinde markayı ifade eden logolar ve markanın adı yer alır. Böylelikle her stand, diğer standın sahibi olan markadan ayrılarak kendine has bir görünüme sahip olmuş olmaktadır. Fuar standına sahip olmak isteyen markalar kendilerine göre bir standı kiralayarak fuarda yerlerini alırlar.

Fuar Standı Kiralama Nedir?

Aslında fuar standı kiralama ile bir daire kiralama arasında pek de bir fark yoktur. Bir marka fuara katılmaya karar verir ve bunun bir getirisi olarak da fuarda yer almak üzere bir fuar standına ihtiyaç duyar. Daha sonra fuar standı hizmeti veren bir firmaya müracaat ederek kendisi için gerekli olan fuar standını kiralar. Fuar standı markalar için fuar süresince sahip oldukları bir mağaza gibidir. Fuar süresince kullanılır ve daha sonra fuarda kullanan marka ile vedalaşır. Kiralanacak olan fuar standının maliyeti de standın malzemesine, büyüklüğüne göre değişkenlik göstermektedir. Bazı markalar daha büyük fuar standına ihtiyaç duydukları için metrekaresi büyük standları tercih etmekteler. Fuarda yer alacaksanız ve fuar standı kiralama yapmak istiyorsanız Mono Tasarım sitesini inceleyebilir, fuar standı hizmeti alabilirsiniz.